Szymon Lasota

Szymon Lasota

Wice przewodniczący PLM

poniedziałek, 25 marzec 2013 02:00

Migracja serwera

Przenieśliśmy się na nowy serwer, mamy nadzieję że szybszy, lepszy i przede wszystkim że wszystko się udało. Na pierwszy rzut oka wygląda że wszystko jest ok, jednak gdybyście coś zauważyli że działa nie tak jak trzeba, piszcie na:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

albo na forum.

Ponadto prawdopodobnie już dziś wieczorem ruszy platforma turniejowa PLM, na której będą informacje o turniej eliminacyjnym do mistrzostw europy oraz formularz rejestracyjny do niego. 

poniedziałek, 18 marzec 2013 21:11

Reaktywacja niedzielnych spotkań (PX4)

Niedzielne Mahjongowe Spotkania powracają!

Znaleźliśmy nowe miejsce: Paradox cafe (PX4) przy ulicy Anielewicza (róg z ul. andersa, 1 przystanek tramwajem od metra ratusz arsenał -lub bezpośrednio z centrum tramwaje 15,35,4).

Spotkania będą odbywały się co dwa tygodnie, zawsze tydzień wcześniej pojawi się wydarzenie, w którym zainteresowani tradycyjnie są proszeni o oznaczanie swojego przyjścia żeby było wiadomo ile zestawów mamy przynieść.

Zapraszamy od godziny 17:00. Oczywiście można przyjść nauczyć się grać od zera jak i doskonalić swoje umiejętności!

niedziela, 09 grudzień 2012 01:19

Wyniki turnieju na szybko

Oto link do pdf z wynikami. Już niedługo jakieś zdjęcia i lepiej opracowane wyniki. 

Link do pdf

Gratulujemy zwycięzcom:

Pierwsze miejsce: Jakub Tomaszewski

Drugie miejsce: Alexander Doppelhofer

Trzecie miejsce: Mateusz Woźniak

Czwawrte miejsce: Grzegorz Kalinowski

piątek, 30 listopad 2012 18:24

Nowy artykuł

Zapraszamy do działu z artykułami! Przedstawiamy wam cały fragment o mahjongu z Wycinanek Kornela Makuszyńskiego!

http://mahjong.waw.pl/index.php/artykuly/item/25-polska 

piątek, 30 listopad 2012 15:10

Początki mahjonga w Polsce

Udostępniamy materiały z kolekcji Dominika Kolendy, dotyczące początków Mahjonga w Polsce! Zdjęcie przedstawia pierwszą udokumentowaną (i odkrytą przez nas) wzmiankę o mahjongu w Polsce, z roku 1924. Jest to tygodnik ilustrowany "Świat" z 22 listopada. Aby uczcić początki Mahjonga w Polsce w okolicach tej daty organizujemy turnieje, jak pierwszy Warsaw Open, późniejsze Warsaw Mahjong Taikai i w 2012 Hachi Hachi Taikai, z okazji 88 rocznicy mahjonga w naszym kraju. Ponad to przedstawiamy niezwykły, tym razem pełny fragment z "Wycinanek" Kornela Makuszyńskiego, w którym w bardzo zabawny sposób, przedstawia, jak niezwykle popularną grą był Mahjong. Tekst jest przepisany z książki Dominika, wydania drugiego z 1926 roku, zaś pierwsze wydanie ukazało się 1925. Miłej lektury :)

Strona 4 z 6
Affiliate Marketing. Polska Liga Mahjonga
2010-2013

©